Jarní VÝPRODEJ skladových zásob do 31.05.2024!
Nezávazný poptávkový formulář

Zanechte nám Vaše telefonní číslo a my se Vám ozveme.

Správa os. údajů dle GDPR
truck
Servis PRODUKTŮ
Zpětný VÝKUP
10 let na trhu

Šířka invalidního vozíku, rozměry invalidního vozíku

Při výběru invalidního vozíku je dobré mít jasno v několika věcech. Mezi ně bezesporu patří to, jaké má invalidní vozík rozměry. Mezi ty nejzásadnější patří celková šířka invalidního vozíku, jeho délka a také šíře sedu. Tento článek se právě těmito věcmi bude zabývat. Ovšem protože invalidních vozíků existuje mnoho druhů a typů od řady výrobců, mějte na paměti, že informace v tomto článku jsou jen orientační a u určitých typů invalidních vozíčků nemusí platit. Proto doporučujeme se při výběru vozíku pro invalidy obrátit na prodejce, který poradí, jaký vozík je pro koho vhodný a pak dokáže říct přesné rozměry daného vozíku, aby měl klient jistotu, že s vozíkem projede například mezi futry a všude kde bude potřebovat.

Invalidní vozíky jsou k dispozici v různých velikostech a šířkách. Mají také různé nosnosti. Vozík, který je vhodný pro člověka vysokého 160 cm a vážícího 50 kg bude mít jiné rozměry než ten, který je vhodný pro člověka vysokého 180 cm a vážícího 100 kg. Obvyklé šířky sedáku u invalidního vozíku se pohybují od 36 cm až do 60 cm. Tento rozměr je důležitý. Je to počet cm mezi postranicemi, tedy místo, kdo uživatel sedí. Jak zjistit, jaká je vhodná šířka sedu pro daného uživatele? Nejjednodušší je změřit celkovou šířku uživatele, když sedí na židli. Vycházíme ze šířky sedu, kterou zabírá zleva doprava v oblasti mezi kyčlemi a půlkou stehen. K tomuto rozměru je dobré připočíst ještě cca 2 cm, aby se uživateli v mechanickém invalidním vozíku sedělo dobře a aby se mu dobře usedalo a vstávalo.

Pro orientační představu, jaká je celková šířka invalidního vozíku můžeme vycházet z toho, že většina invalidních vozíků má celkovou šířku rovnající se šířce sedáku + 18 až 20 cm. Pro představu se tak dá říct, že například invalidní vozík s šířkou sedáku 40 cm bude mít celkovou šířku 58 – 60 cm. Zde přikládáme odkaz na tabulku s orientačními rozměry vozíků

Délka invalidního vozíku se obvykle pohybuje mezi 100 cm a 125 cm. I zde se však tyto rozměry mohou lišit, například kvůli tomu, jaké jsou na vozíku použity podnože.